WP6 – (Plan de qualité) : Suivi et assurance qualité du projet
Du 1er au 6 juillet 2024, Atelier à l’Université de Strasbourg
Du 1er au 6 juillet 2024, à l’Université de Strasbourg (Strasbourg, France), dans le cadre du lot de travaux WP2 du projet Erasmus+ « Réformer l’enseignement de licence en Arménie et en Moldavie pour un développement vert et durable » (Erasmus+ RE-GRAD), l’atelier international sur la « Politique de développement de programmes académiques axés sur les résultats et orientés vers le numérique » a eu lieu, dont l’objectif était de former le personnel des universités partenaires de Moldavie et d’Arménie à intégrer les technologies vertes et les principes de développement durable dans les programmes éducatifs de l’enseignement supérieur.
Des représentants d’universités et d’organisations membres du consortium du projet Erasmus+ RE-GRAD assistaient à l’atelier.
2-7 դեկտեմբերի, 2024թ․— Իտալիայի  Բենևենտո քաղաքի Սաննիոյի համալսարանում (UNISANNIO) կայացած միջազգային աշխատաժողով
2024թ․-ի դեկտեմբերի 2-7-ը Սաննիոյի համալսարանում (Բենևենտո, Իտալիա), Էրազմուս+ «Հայաստանում և Մոլդովայում բակալավրի կրթության բարեփոխումը հանուն կանաչ և կայուն զարգացման» (Erasmus+ RE-GRAD) նախագծի WP2 աշխատանքային փաթեթի շրջանակներում տեղի ունեցավ «Ուսուցման վերջնարդյունքների ձևավորման և թվային ուղղվածության դասավանդման  կարողությունների զարգացում» թեմայով միջազգային աշխատաժողովը, որի նպատակն էր վերապատրաստել Մոլդովայի և Հայաստանի գործընկեր բուհերի անձնակազմին՝ կանաչ տեխնոլոգիաների և թվայնացման վրա հիմնված դասավանդման և ուսուցման մեթոդների բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների կրթական ծրագրերում ինտեգրելու համար: Աշխատաժողովին մասնակցում էին Erasmus+ RE-GRAD նախագծի կոնսորցիումի անդամ համալսարանների և կազմակերպությունների ներկայացուցիչները: ՃՇՀԱՀ-ի աշխատանքային խումբը (Ի․Վանյանը, Ա․ Մարտիրոսյանը, Ա․ Քարամյանը, Ս․ Էգնատոսյանը, Ք․ Սահակյանը, Ա․ Մարգարյանը) ներկայացրել է WP3 աշխատանքային փաթեթի շրջանակներում իրականացված աշխատանքների արդյունքները։ Ջերմագազամատակարարման և օդափոխման, ինչպես նաև Գեոդեզիայի և Կադաստրի ամբիոնների վեց դասախոսներ մասնակցել են աշխատաժողովին առցանց։
14 նոյեմբերի, 2024թ., Նախագծի կառավարման առցանց հանդիպում
2024թ․-ի նոյեմբերի 14-ին Էրազմուս+ «Հայաստանում և Մոլդովայում բակալավրի կրթության բարեփոխումը հանուն կանաչ և կայուն զարգացման» (Erasmus+ RE-GRAD) նախագծի շրջանակներում կայացավ նախագծի հերթական առցանց հանդիպումը։ Հանդիպմանը մասնակցում էին կոնսորցիումի 16 ներկայացուցիչներ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սարքավորումների գնման կարգավիճակին, WP3-ի շրջանակներում իրականացվող գործունեության ընթացքին վերաբերող և այլ հարցեր:
3 հոկտեմբերի, 2024թ., Նախագծի կառավարման առցանց հանդիպում
Նախագծի կառավարման առցանց հանդիպումը տեղի ունեցավ 2024 թվականի հոկտեմբերի 3-ին Էրազմուս+ «Բակալավրիատի բարեփոխում հանուն կանաչ և կայուն զարգացման Հայաստանում և Մոլդովայում» (Erasmus+ RE-GRAD) նախագծի շրջանակներում։ Հանդիպմանը մասնակցում էին Մոլդովայի և Հայաստանի գործընկեր համալսարանների/կազմակերպությունների տեղական համակարգողները և համա-համակարգողները։ Մասնակիցների կողմից քննարկվեցին 2024 թվականի դեկտեմբերի 2-7-ը Սաննիոյի համալսարանում (Բենևենտո, Իտալիա) կայանալիք միջազգային աշխատաժողովի օրակարգը: Բացի այդ, 3-րդ աշխատանքային փաթեթի (Ոլորտային որակավորումների
շրջանակի (ՈՈՇ) և CESD-ի մշակում) գործունեությունները ներկայացրեց պարոն Մարկարովը, ով հանդիսանում է WP3-ի պատասխանատուն՝ այս փաթեթի ղեկավար նշանակված Երևանի պետական ​​համալսարանի անունից:
25 հուլիսի 2024թ․- Էրազմուս+ RE-GRAD նախագծի կառավարման ամենամսյա հանդիպում
2024 թվականի հուլիսի 25-ին կայացավ Erasmus+ RE-GRAD նախագծի ամենամսյա նախագծի կառավարման առցանց հանդիպումը, որին մասնակցեցին նախագծի կոնսորցիումի անդամ համալսարանների ու կազմակերպությունների 13 ներկայացուցիչներ։ Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեց WP2 աշխատանքային
փաթեթի շրջանակներում եվրոպական գործընկեր համալսարանների կողմից մշակված վերապատրաստման նյութերի
փաթեթը, որը ներառում է եվրոպական փորձը «Կանաչ տեխնոլոգիաների և կայուն զարգացման նպատակների»